O firmie

Firma PPIK (Pracownia Projektowa Igor Kotwicki) realizuje:

a) projektowanie w technologii 3D – minimum kolizji, ułatwione wykonywanie instalacji i koordynacji międzybranżowej
(poniżej przykładowy wielobranżowy projekt Centrum Obsługi Klienta przy ul. Gazowej we Wrocławiu; INWESTOR: PGNiG S.A.)

b) nadzór i koordynacja zaawansowanych technologicznie realizacji
(poniżej zdjęcia z przykładowej realizacji - rozbudowa zakładu Phoenix Contact w Nowym Tomyślu)

c) mamy duże doświadczenie z realizacją projektów międzynarodowych, poniżej nasza lista naszych ostatnich realizacji tematów niemiecko i angielskojęzycznych:

  • rozbudowa fabryki Phoenix Contact w Nowym Tomyślu
  • budowa fabryki NGK Ceramics w Dąbrowie Górnicze
  • rozbudowa fabryki Voss Automotive Polska w Legnickim Polu
  • zakład Hanomag Heat Treatment Int. Sp. z o.o w Swarzędzu-Jasinie
  • Hotel Dtb Hilton w Warszawie
  • „Mera” Hotel&SPA w Sopocie

d) ograniczamy zużycie energii, szukamy optymalnych rozwiązań dla nowych projektów oraz usprawniamy istniejące systemy (np. projektowaliśmy oraz braliśmy czynny udział przy realizacji odzysku ciepła z istniejącego wyrzutu spalin z dopalacza w zakładzie ELECTROLUX POLAND w Oławie o mocy grzewczej ok. 200kW, podobnie na nowym zakładzie NGK Ceramics w Dąbrowie Górniczej zaprojektowaliśmy instalację do odzysku mocy grzewczej z wyrzutów technologicznych o sumarycznej mocy ok. 1,5MW)

Właściciel firmy - mgr inż. Igor Kotwicki jest specjalistą z zakresu instalacji mechanicznych z kilkunastoletnim stażem projektowo-wykonawczym. Po ukończeniu studiów na Politechnice Wrocławskiej oraz Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie pracował w renomowanych firmach projektowo-wykonawczych. W trakcie pracy zawodowej przeszedł od stanowiska technologa, inżyniera budowy, kierownika robót, asystenta projektanta aż do główne projektanta. Brał udział w licznych projektach międzynarodowych, gdzie wartość samych instalacji przekraczała kilkadziesiąt milionów złotych między innymi: fabryka VW w Polkowicach, biurowiec przy Alei Jana Pawła II 19 (były budynek Deloitte Polska), rozbudowa CHK Stary Browar w Poznaniu, rozbudowa lotniska Ławica w Poznaniu, fabryka katalizatorów NGK Ceramics w Dąbrowie Górniczej , rozbudowa fabryki Phoenix Contact w Nowym Tomyślu. Dziś zdobytą wiedzą i doświadczeniem chętnie dzielimy się z naszymi klientami.